Beşiktaş'ta yeni dönem başlıyor

Beşiktaş’ta gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul’da Başkan Fikret Orman, kesinleşmemiş sonuçlara göre 4 bin 899 oyun 2882’sini alarak yeniden başkan seçildi

Beşiktaş'ta yeni dönem başlıyor 15 May 2019 14:55 203 Okunma

TRANSFERDE YENİ ÜÇLÜ ADALI-GÜNER VE MAHMUTYAZICIOĞLU

'ta pazar günü seçilen başkanlığındaki yeni yönetim ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda konusundan transferlere ve kulübün mali durumuna kadar bir çok konunun konuşulduğu bildirildi. Başkan Fikret Orman, toplantıda yönetime yeni giren Doğan Küçükemre ve Serkan Yazıcıoğlu'nu ayrıca tebrik ederken, bir önceki dönemden gelen yöneticilere de tekrar başarılar diledi.

Orman'ın henüz görev dağılımı yapmayacağını ancak kulübün işleyişini olumsuz etkilememesi için bir önceki dönemde yürütülen görevlerin belli bir süre daha devamını istediği öğrenildi. Son başkanlık dönemine giren Fikret Orman'ın toplantıda, " hepimize hayırlı olsun. Artık kenetlenme ve huzursuzluk olmadan icraat yapma zamanı. Güzel bir ekip oluşturduk. Bu ekipten yanlış bir davranış ve söz çıkmayacağına eminim. Allah bizi utandırmasın'' dediği aktarıldı.

TEKNİK DİREKTÖR 5 İSİMDEN BİRİ OLACAK

Siyah beyazlı yönetimin ilk icraatı sezon biter bitmez en geç 1 hafta içinde teknik direktörü açıklamak olacak. Görüşülmesi kesin olan isimler ise , , , ve . Türkiye'deki futbol ortamını çok iyi bilmesi ve tecrübesinin olması Lucescu'yu avantajlı duruma getirse de, siyah beyazlı taraftarların çok istediği Sergen Yalçın en güçlü 2. aday konumuna yükselmiş durumda.

Daha önce taraftar istemediği için 'ı almayan ve 1.5 sezon sonra eden Orman'ın, 'bir daha taraftara göre hareket etmemek' düşüncesinde olması Sergen Yalçın'ın önündeki en büyük engel olarak duruyor. Ancak; Sergen Yalçın konusunda Fikret Orman'ın tüm kapıları kapatmadığı ve taraftarın ilgisinden önce de hoca adaylarında biri olduğu için görüşülecek kesin isimler arasına dahil edildiği bildirildi. Beşiktaş yönetiminin diğer teknik direktör aday sıralaması ise Okan Buruk, Tayfun Korkut ve Abdullah Avcı şeklinde.

Bu arada adı sürekli gündemde tutulan yardımcı antrenör Guti'nin de teknik direktörlük için düşünülmediği gelen bilgiler arasında.

TRANSFERDE YENİ ÜÇLÜ ADALI-GÜNER VE MAHMUTYAZICIOĞLU

Sezon sonu geniş kapsamlı bir transfer harekatı yapacak olan Beşiktaş'ta transfer komitesi de genişliyor. Mevcut bütçe azaltılacağı için kiralık ve bonservisi elinde olan oyuncular üzerine yoğunlaşacak olan siyah beyazlılarda, ve devre arasından bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve hatta bir çok futbolcu ile temasa bile geçilmiş durumda.

Bu ikiliye ligin bitiminden itibaren 2. başkan da dahil olacak ve transfer 3 koldan yürütülecek. 2'nci başkan olduğu için normal prosedüre göre transferlerde zaten yetkili olan Adalı, yeni dönemde Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile beraber transfer çalışmalarına katılacak ve Beşiktaş'ın yeni kadrosunu bu üçlü kuracak. Adalı; aynı zamanda başkan Fikret Orman'ın yapacağı teknik direktör görüşmelerinde de yer alacak.Yorumlar